Sváteční mlsání bez shonu a práce. Vánoční cukroví z internetu je stejně dobré jako to domácí

Vánoční cukroví milujeme skoro všichni, to ale nic nemění na tom, že je jeho domácí pečení rok od roku dražší a také časově náročné. Ušetřete si předvánoční shon a také čas, který můžete věnovat rodině a přátelům. Jak? Zaměřte se na rychlé a snadné recepty nebo si jednoduše skvělé cukroví kupte. Nejpohodlněji takový nákup vyřídíte na e-shopech nebo z katalogu. Když zvolíte prověřený obchod, nemusíte se o kvalitu cukroví vůbec obávat.

Na českých vánočních stolech nesmí chybět cukroví. Podle dostupných dat se bez něj obejde jen velmi malé procento tuzemských domácností. Velmi oblíbenou tradicí je i jeho domácí pečení, v posledních letech ale roste podíl lidí, kteří jej klidně koupí. Někdo jednoduše nemá na pečení čas, pro někoho jsou problémem stále dražší suroviny. Letos se bohužel k negativním faktorům přidá i velmi drahá elektřina. Češi se navíc již naučili kupovat cukroví i po internetu a z katalogů, což je jedna z nejpohodlnějších variant, a kdo ji jednou vyzkouší s pozitivní zkušeností, vrací se k ní opakovaně.

Ušetřete si stres a shon

Nákupem již hotového cukroví nemusejí lidé nutně uspořit po finanční stránce, ale rozhodně ušetří čas. A ten je v adventním čase drahocenný. Podle loňského průzkumu agentury Median pro Český rozhlas má asi třetina lidí vánoční svátky spojené se stresem a shonem. Ten pramení především z toho, že mají hlavně hospodyňky plné ruce práce s úklidem, výzdobou, sháněním dárků a právě i pečením. „A přitom i dle průzkumů chtějí lidé zejména jedno: trávit adventní a vánoční čas s rodinou, přáteli a blízkými. Měli by se tedy zamyslet nad tím, jak si přípravy na svátky co nejvíce zpříjemnit a zjednodušit. I když mají rádi vánoční pečení, nejde přece o to napéct toho co nejvíce. Připravte pár nejoblíbenějších nebo rychlých druhů cukroví a zbytek můžete klidně doplnit cukrovím koupeným. Když si najdete poctivý obchod, nemusíte se o kvalitu obávat. A třeba dokonce ochutnáte druhy, které jste doma nikdy neměli,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu produktů pro domácí pohodu a lze v něm nakoupit i skvělé cukroví a sladkosti.

Tip na recept na poslední chvíli

Receptů na snadné a rychlé cukroví, které zvládnete připravit na poslední chvíli, je celá řada. Skvělé je zaměřit se na to nepečené. Podívejte se na náš tip na recept.

 

Marcipánové hříbečky

Co potřebujete?

 

  • 200 g mandlí (ve slupce)
  • 200 g moučkového cukru
  • 1 bílek
  • 1 lžíce holandského kakaa

 

Jak na to?

Mandle spařte horkou vodou, nechte chvíli odstát a oloupejte. Osušte oloupané mandle v utěrce a namelte najemno. Smíchejte mleté mandle s cukrem a bílkem a vypracujte v lehce lepivé těsto. Těsto rozdělte na dvě poloviny a do jedné vmíchejte kakao, dokud se rovnoměrně neobarví. Z hnědého těsta vytvarujte klobouky hříbků, z bílého těsta nožičky a spojte dohromady. (Pokud části špatně drží u sebe, můžete je „slepit“ kapkou vody.) Marcipánové hříbky dejte do lednice, dokud neztuhnou.

 

Výtečné cukroví koupíte i online nebo z katalogu

 

Skořicové hvězdičky (350 g)

Neodolatelné skořicové hvězdičky s lískovými oříšky, mandlemi a cukrovou glazurou nesmějí chybět na žádném vánočním stole. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 229 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcipánové tyčinky v hořké čokoládě (200 g)

Spojení lahodného sladkého marcipánu obaleného v hořké čokoládě slibuje netušený chuťový požitek. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 199 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rumové koule (1000 g)

Pravé jamajské rumové koule, jemné jako čokoládové lanýže a plné chuti. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 269 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moka kousky (400 g)

Jemný moka krém na křupavé sušence zalitý v mléčné čokoládě se vám doslova rozplyne na jazyku. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 259 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční štola (3x 200 g)

Také nedáte dopustit na tradiční vánoční štolu? Pochutnejte si na jedné máslové a dvou marcipánových! Která u vás zaboduje více? Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 289 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nugátové šišky (300 g)

Zvnějšku pravá hořká čokoláda, uvnitř jemný nugát – to jsou naše neodolatelné nugátové šišky. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 259 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *