Velikonocemi mohou lidé prosvištět na tobogánu. Aqualand Moravia chystá pro hosty i delikátní perníková vajíčka k snědku

Volné dny o letošních Velikonocích jsou dobrou příležitostí, jak si vychutnat atrakce v jihomoravském Aqualandu Moravia. Loni dorazilo v těchto dnech do akvaparku o 50 % více lidí než při běžném provozu. První jarní dny si tak lze užít relaxem ve wellness části nebo řáděním na tobogánech. Největší akvapark v Česku ale láká i na chutné pokrmy a drinky. Návštěvníci jistě ocení i geotermální venkovní bazén Riviéra s kouzelným výhledem na Pálavu.

Největší český akvapark Aqualand Moravia navštěvují podle statistik nejvíce rodiny s dětmi. Velikonoční období znamená pro akvapark o padesát procent vyšší návštěvnost. Do zařízení přijíždějí i cizinci, nejvíce ze sousedního Rakouska a Slovenska. Ze statistik akvaparku vyplývá, že z deseti návštěvníků navštíví zábavní zařízení šest Čechů, dva Slováci a dva Rakušané. I během letošních Velikonoc se mají návštěvníci na co těšit. „Lidé si mohou užít nejrůznější procedury, kvalitní pokrmy a nápoje nebo například koupel v naší termální vodě, kterou čerpáme až z hloubky 1,3 kilometrů. Ta má blahodárný vliv na lidský organismus. Zajímavostí je, že jde o druhý nejsilnější sirný pramen v Česku,“ uvedl ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Akvapark nabízí celoročně celkem devět bazénů, 16 tobogánů a skluzavek a 24 saun a procedur. Vodní plocha všech bazénů zase zaujímá zhruba tři tisíce metrů čtverečních. Velikonoční dny si tak v Aqualandu Moravia užijí rodiče i děti. Vstupenky si mohou zájemci nově kupovat i z nového e-shopu, který akvapark zřídil.

Zážitek si však návštěvníci neodnesou pouze z řádění na tobogánech. Šéfkuchař Aqualandu Moravia Miroslav Vrábel připraví též speciální pokrmy. Jaro bude v duchu sezónního menu, jehož součástí bude například tradiční králík. „Králík bude pošírovaný v zeleninovém jus s libečkovými brambory. Na Velikonoce bude v nabídce také například perník ve tvaru velikonočního vajíčka, slepený marmeládou, politý čokoládou a barevně zdobený,“ popsal Miroslav Vrábel. Všechny pokrmy podle něj připravují z kvalitních čerstvých surovin a nechybí ani sladké zákusky po obědě.

Pochutnat si však lidé mohou i na několika variantách nealkoholických a alkoholických nápojů. A vodní nadšenci nemusejí ani vylézt z bazénu. Pro ně je totiž ideální takzvaný pool bar. „V nabídce vodního baru máme osvěžující drinky s alkoholem i bez alkoholu. Barmani připravují i nápadité míchané nápoje. Na Wellness baru si může zákazník objednat shake s příchutí banánu, malin či kokosu. Připravujeme i oblíbené freshe či domácí limonády,“ doplnil Pavlacký.

Hned po Velikonocích chystá akvapark speciální animační programy. Například v dubnu lidé mezi bazény a tobogány potkají Spiedermana a další komiksové hrdiny. Součástí bude i soutěž, díky které mohou návštěvníci vyhrát vstupenky do Aqualandu Moravia. Úkolem bude namalovat comics, který bude souviset s akvaparkem. V květnu se zase odehrají dny v duchu příchodu Římanů na území jižní Moravy. Lidé si tak připomenou historii místa, na kterém se moderní akvapark dnes rozprostírá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *