REMA Systém posiluje vztahy s regionálními partnery, zahájila sérii miniseminářů

Společnost REMA Systém během letošního června uspořádala regionální minisemináře. Jsou určeny pro společnosti zapojené do projektu Zelená firma a další partnery či zpracovatele odpadních elektrozařízení. Jedinečná setkání nabídla příklady dobré praxe i prostor pro formální a neformální diskuzi. Další minisemináře se uskuteční na podzim.

Projekt Zelená firma letos slaví 15. výročí. Do úspěšného projektu se za tuto dobu zapojilo již přes 2 700 firem z celé České republiky. Společnost REMA Systém, pod niž projekt spadá, hledá stále nové cesty, jak zapojené firmy podporovat v jejich udržitelném a ekologicky odpovědném chování. V duchu tohoto cíle tak v červnu 2023 proběhly první minisemináře určené nejen zástupcům firem zapojených do projektu Zelené firmy. Regionálních akcí se zúčastnili zástupci společností a provozoven z Prahy, z kraje Vysočina, Středočeského, Královehradeckého, Libereckého a Ústeckého kraje, které se společností REMA Systém intenzivně spolupracují na sběru, odvozu a zpracování odpadních elektrozařízení a přenosných baterií.

„Akci podobného typu jsme pro naše zákazníky, zpracovatele a partnery zorganizovali poprvé v historii naší činnosti, a to nejen jako poděkování za vynikající spolupráci. Současně jsme na miniseminářích měli příležitost představit dosavadní výsledky našeho kolektivního systému a prezentovat plány na další rozšiřování našich služeb a činností,“ popisuje David Chytil, člen představenstva společnosti REMA Systém, který na akcích vystoupil. Důležitým bodem formální části setkání bylo rovněž představení takzvaných příkladů dobré praxe. Minisemináře v dalších regionech jsou poté naplánovány na podzim tohoto roku.

„První dva minisemináře se setkaly s pozitivní zpětnou vazbou účastníků. Podobné setkání nikdo z řad jiných kolektivních systémů nikdy nezorganizoval, pro zástupce firem tak minisemináře představovaly unikátní příležitost prodiskutovat téma zpracování vysloužilých elektrozařízení, které je stále aktuálnější,“ prozrazuje Petr Kubernát ze společnosti REMA Systém. „Akce splnila má očekávání a jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit. Poskytla prostor pro diskuzi, dozvěděl jsem se nové informace, které se promítají i do činnosti naší firmy, a seznámil jsem se s novými lidmi v oblasti odpadového hospodářství. Rád se v budoucnu znovu zapojím,“ potvrzuje účastník semináře Pavel Urda, provozní vedoucí svozové společnosti COMPAG MLADÁ BOLESLAV.

Projekt Zelená firma nabízí komplexní podporu i nemalou úsporu financí

Hlavními cíli projektu Zelená firma, který vznikl v roce 2008 z iniciativy společnosti REMA Systém, je podpořit odpovědné a udržitelné chování společností a efektivní recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů. Zapojení se do projektu je zdarma a firmy i jejich zaměstnanci díky němu získají možnost jednoduše a pohodlně odevzdat odpadní elektrozařízení k šetrné recyklaci, čímž významně přispívají k ochraně životního prostředí. Kromě toho se podniky mohou spolehnout na komplexní podporu ze strany kolektivního systému REMA v oblasti nakládání s odpadním elektrozařízením.

„Pro Zelené firmy chceme být spolehlivým partnerem, o nějž se mohou opřít na své misi udržitelného a odpovědného podnikání. Poskytujeme jim informační materiály, odborné poradenství v oblastech nakládání s odpadním elektrozařízením a platné legislativy anebo třeba podporu při organizaci sběrových akcí. Svoz vysloužilého elektra probíhá zcela zdarma, což znamená nemalou úsporu financí,“ uvádí Petr Kubernát. „Nyní se navíc firmy mohou zapojit do sběrové soutěže. Na konci října vyhodnotíme tři vítěze, kteří odevzdají největší množství vysloužilého elektra, a ti získají vouchery na nákup elektroniky od našeho partnera,“ dodává Kubernát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *