Přidejte šmrnc svému každodennímu outfitu aneb šperky jako tajná zbraň

Správně zvolený šperk může mít na náš celkový vzhled i osobní pocit mnohem větší vliv, než si připouštíme. A to ať už jde o náročný den v práci, setkání s přáteli, nebo jen běžný čas plný povinností. Šperky totiž nejsou jen doplňkem; jsou odrazem naší osobnosti, stylu i aktuální nálady. V tomto článku odhalíme, jak vybrat ideální klenot pro každodenní nošení, který bude nejen krásný, ale i praktický a pohodlný. Pojďme se podívat na to, kdy sáhnout po zlaté variantě kovu, jaké zapínání náušnic zvolit nebo třeba čím doplnit jednoduchou blůzku.  

Do práce spíše decentně, do divadla se klidně odvažte 

Výběr šperků pro každodenní nošení může být zábavný, ale zároveň představuje výzvu. Etiketa pro jejich volbu se totiž řídí módními trendy, které se neustále proměňují. Klíčem je najít rovnováhu mezi stylem, pohodlím a vhodností pro danou příležitost. „Pokud se například chystáte ozdobit do práce, výrazně třpytivé či barevné šperky raději ponechejte v klenotnici. Vhodnější a praktičtější pro pracovní prostředí jsou ideální jednoduché a decentní kusy, které neodvádějí pozornost, neruší neustálým cinkáním, ale přesto přidávají na eleganci,“ radí Dominika Šťovíčková, spoluzakladatelka české šperkařské značky USHI, která na trh dodává originální stříbrné náušnice. Pokud se ale večer chystáte do divadla či na ples, nemusíte se bát sáhnout po výraznějších a osobitějších kusech, které odrážejí vaši kreativitu. Malý tip – obvykle postačí zvolit jeden výrazný kus. Pokud se tedy například ozdobíte složitějšími a osobitějšími náušnicemi, uberte při volbě náramků, řetízků či prstenů, jinak budete působit jako vánoční stromeček. I zde tedy platí, že méně je více. 

Kombinace stříbra a zlata? Proč ne! 

Zvažujete, zda volit zlato, stříbro, nebo třeba moderní rosegold? Materiál šperku hraje klíčovou roli v tom, jak harmonicky budete působit. Zlatý odstín šperku je klasickou volbou, která dodává teplý vzhled s puncem bohatství, ideální pro osoby s teplými podtóny pokožky. Stříbro je oproti tomu ideální pro chladnější podtóny pleti a působí moderně a minimalisticky. Rosegold je univerzální odstín, který se skvěle hodí pro všechny podtóny pleti. Pokud si stále nejste jistí, který je ten pravý pro vás, nevěšte hlavu. Dnes je již módními trendy povoleno kombinovat více typů kovu, a vy si tak můžete s klidem ozdobit uši, krk nebo prsty zlatem i stříbrem. Určitá pravidla však platí i zde – obvykle se doporučuje kombinovat materiály jen v jednom typu šperku.  

Myslete na estetiku, ale i praktičnost 

Při výběru ozdob myslete nejen na estetiku, ale i na pohodlí. Šperky by měly být praktické a neměly by vás omezovat v běžných činnostech. Pro dlouhé pracovní dny volte raději lehké a jednoduché kusy, které vám nebudou překážet. V tomto bodě je důležité také zvážit, jak dobře jsou šperky zabezpečeny. „Kupříkladu u náušnic je ideální zvolit takzvané bezpečnostní balonkové zapínání, které zabraňuje šperku, aby se vám uvolnil a vypadl. Nemusíte se tak bát cestovat, uklízet, nakupovat ani dobíhat autobus,“ doporučuje Dominika Šťovíčková. Co se týká estetiky, je i během běžných dní dobré myslet na to, jak budou šperky působit spolu s oblečením. Některé kousky jsou univerzální a snadno se kombinují s různými styly, zatímco jiné vyžadují specifické kombinace pro dosažení harmonie. Například, jednoduchý zlatý nebo stříbrný řetízek může doplnit téměř jakýkoli outfit, zatímco výrazný náhrdelník může být skvělým doplňkem pro jednoduché šaty nebo blůzu. K business stylu se pak hodí spíše nenápadné doplňky. Myslete vždy na to, že s oblečením by měly šperky ladit, ne mu konkurovat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *