E.ON nabízí produkt Komplet plyn. Zajistí výhodnou cenu plynu, která navíc zahrnuje pravidelnou kontrolu kotle

Produkt Komplet plyn přináší až 9% úsporu na dodávkách plynu. V ceně je navíc pravidelná kontrola kotle a spalinové cesty. Právě kvůli jejich zanesení ročně zemřou desítky lidí na otravu. Také proto dostane každý zákazník k uzavření smlouvy detektor oxidu uhelnatého. Správný čas na povinnou kontrolu kotle hlídá sám dodavatel, který zákazníka včas kontaktuje.

Komplet plyn je určen domácnostem v celé České republice. Podmínkou pro využití produktu je vytápění plynovým kotlem od jednoho z 10 nabízených výrobců s výkonem do 50 kW. Majitelům kondenzačních plynových kotlů a atmosférických plynových kotlů typu turbo nebo skupiny B zajistí až 9% úsporu z ceny za dodávku. „Náš nový a na trhu unikátní produkt zajišťuje dodávku plynu za výhodnou cenu, jejíž součástí je navíc pravidelná kontrola plynového kotle a spalinových cest. Sjednáním Komplet plyn získá zákazník detektor oxidu uhelnatého v hodnotě 899 korun, který v domácnosti monitoruje výskyt této jedovaté látky v ovzduší,“ říká Jana Střítězská, produktová manažerka společnosti E.ON Energie, a. s.

Oxid uhelnatý je ve velkém množství smrtelně nebezpečný. Kontrola plynových kotlů a spalinových cest předchází haváriím, které vznikají zanesením a nedostatečnou údržbou. Lidé se tak mohou vyhnout nebezpečnému uvolňování oxidu uhelnatého do interiéru. „Kontroly, které se mají ideálně provádět před začátkem nebo po skončení topné sezóny, sice v případě plynových kotlů nejsou ze zákona povinné, ale rozhodně by probíhat měly, především kvůli zajištění bezpečného provozu spotřebičů. Navíc v případě nehody, kdy majitel neprokáže pravidelnou údržbu od odborníka, se může potýkat s velkými problémy při řešení pojistné události,“ vysvětluje Václav Budín, manažer technických služeb společnosti E.ON Energie, a. s.

„Servisní kontroly v rámci služby Komplet plyn zajišťujeme jako dodavatel automaticky, zákazník se proto nemusí o termín kontroly starat,“ doplňuje Budín. Součástí servisní kontroly je prověření funkcí bezpečnostního řetězce, čištění výměníku topného systému a kontrola správné těsnosti a tlaku v důležitých částech zařízení. Servisní technik se také postará o měření správného spalování plynového spotřebiče. Zákazníka navštíví i kominík a pečlivě vyčistí a zkontroluje spalinové cesty. Po provedení kontroly obdrží zákazník servisní výkaz a zprávu o kontrole a čištění spalinové cesty, kterou může využít pro prokázání pravidelné údržby v případě nehody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *