Benzínové sekačky letos vyjdou na 15 tisíc. Nové modely se nevyplatí, cena rychle klesá

Při nákupu zahradní techniky se nevyplatí ukvapeně pořizovat nejnovější modely. Již po prvním týdnu od uvedení na trh může hodnota sekaček klesnout až o 9 %. Vyplývá to z aktuální analýzy cen v českých e-shopech aplikace Karsa Monitor. Cena benzínových sekaček na internetu letos před jarní sezónou činí v průměru 15 351 Kč. Přístroje na elektřinu dosahují polovičních hodnot, a to průměrně 7 828 Kč. Nejnákladnější jsou pak bubnové sekačky, které stojí 27 785 Kč.

S blížícím se jarem mnozí zahrádkáři plánují obnovit své vybavení. Věří, že před startem hlavní sezóny bude možné pořídit zahradní techniku levněji. Analýza aplikace Karsa Monitor, která monitoruje ceny produktů v internetových obchodech, ukázala, že cenová hladina sekaček je poměrně stabilní. „Při srovnání letního a zimního období se ukázalo, že v zimních měsících dochází k mírnému zdražování zahradní techniky, a to v průměru o pouhá 2 %. Lidé tedy nemusejí s nákupem sekaček vyčkávat na nejvhodnější dobu,“ popsal zanedbatelnou změnu cenových hladin Michal Ježek, ředitel společnosti Karsa Technologies, která vyvinula aplikaci Karsa Monitor.  „Z analýzy tak vyplývá, že prodejci hobby zařízení obecně neuplatňují dynamickou práci s cenou zboží, ale u tohoto typu produktů spíše aplikují cost plus pricing strategy. Ceny tedy uměle nenavyšují, ale pouze si k výrobním nákladům přidávají obvyklou marži,“ vysvětlil Michal Ježek.

Výrazné změny cenové hladiny v případě zahradních sekaček byly patrné pouze u nejnovějších modelů. Analýza aplikace Karsa Monitor ukázala, že ceny této techniky klesnou v průměru o 8,7 %, a to hned po prvním týdnu od uvedení na trh. Po 300 dnech klesá hodnota sekaček nabízených v tuzemských e-shopech průměrně o 14 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *