Operátoři se předhání s vánočními nabídkami, získáte třeba slevy na volání nebo každý rok nový mobil

Předvánoční období je časem, kdy se operátoři více než jindy snaží nalákat nové zákazníky a připravují pro ně proto speciální atraktivní nabídky. Ke konci roku se tedy rozhodně vyplatí nabídky operátorů podrobněji kontrolovat. Dá se v nich totiž narazit na spoustu zajímavostí a výhod, které jsou ve zbytku roku nedostupné. Jaký tarif a jiné výhody v těchto dnech mohou získat senioři, lidé v produktivním věku nebo děti?

TIP 1: Pořiďte babičce tarif u stejného operátora, budete si volat zdarma

Uživatelé s dřívějším datem narození nejsou pro operátory příliš perspektivními klienty. Většinou si totiž vystačí s menší porcí minut pro volání, SMS zprávy využívají jen málo a data obvykle nevyužívají vůbec.  Mobil jim více slouží pro příjem hovorů než pro jejich uskutečňování. „Pro každého seniora, který zapadá do této kategorie, se jednoznačně hodí předplacená karta, kde není nutná žádná pravidelná platba a kredit se nabíjí podle aktuální potřeby. V podobné situaci se vždy vyplatí zvolit stejného operátora, jakého používají jeho blízcí. Voláním v domovské síti ušetří celá rodina nemalé prostředky,“ radí Pavel Černoch, jednatel nezávislé společnosti Tarifomat, která srovnává nabídky všech mobilních operátorů fungujících na území ČR. Zajímavou volbou pro seniory může být nabídka od Tesco Mobile. Pokud budou jeho služeb využívat i lidé v okolí seniora, tedy třeba přátelé či rodina, mohou společně čerpat značné výhody. Tento virtuální operátor totiž nabízí volání ve své síti zdarma a navíc i pro příští rok potvrdil svým zákazníkům zdvojnásobení kreditu za každé dobití. Pro seniory pak mohou být zajímavé i nabídky od operátora O2, který přináší slevu 50 Kč ke každému nově pořízenému tarifu, a poskytovatele GoMobil. Ten nabízí tarif Start za měsíční poplatek 0 Kč s tím, že uživatel zaplatí pouze to, co provolá, případně propíše formou SMS zpráv.

TIP 2: Kupte partnerovi nový mobil s podporou LTE

Zatímco mezi tarify vládne velmi tvrdá konkurence, velký prostor pro získání výhodné nabídky představují telefony, které lze k novým paušálům získat. A nemusí jít pouze o jeden přístroj. Například operátor T-Mobile v rámci své předvánoční nabídky slibuje každoroční obměnu mobilního telefonu a ještě odkup starého přístroje. „Pokud je váš partner technologický nadšenec, můžete mu udělat radost zbrusu novým mobilem. Nezapomeňte ale, aby takový telefon již plně podporoval technologii LTE s rychlejším přenosem dat,“ radí Pavel Černoch, jednatel nezávislé společnosti Tarifomat. Na podporu LTE se ve vánoční kampani speciálně zaměřuje také poskytovatel O2 a na rychlejších datech intenzivně pracuje i T-Mobile a Vodafone. Ten si jako vánoční překvapení připravil dočasné zrušení takzvaného limitu FUP, a nebude se tedy ohlížet na množství stažených dat. Kdo chce svého partnera překvapit a přitom neví, jaká nabídka by mu udělala největší radost, může využít nabídky Sazka Mobil. V jeho případě stačí dobít kredit částkou 300 Kč a pak už si obdarovaný sám vybere, jestli chce jako výhodu levné volání, data nebo spoustu minut do domácí sítě. „Výběr konkrétního tarifu je vždy velmi individuální. Určitě však doporučuji vzít v potaz, že za částku kolem 500 Kč získá zákazník alespoň dvě hodiny neomezeného volání. Pokud si připlatí ještě zhruba 250 Kč navíc, bude už volat zcela neomezeně,“ radí Černoch. Pro partnera, případně i pro celou rodinu, pak nabízí netradiční paušál i T-Mobile. Jedná se o sdílený tarif pro 2 až 4 osoby. Účastníci budou mít neomezené volání a SMS za 449 korun a k tomu společný internet, u nějž si mohou zvolit objem dat od 1,5 GB až po 31,5 GB. Princip spočívá v možnosti společného čerpání internetu, čímž dojde k rozložení ceny za data mezi více uživatelů.

TIP 3: Pro teenagery a studenty vyberte tarif s datovým balíčkem

U dětí velmi záleží na jejich věku. Pro mladší děti je totiž většinou zbytečné pořizovat přímo tarif. Obvykle stačí předplacená karta v hodnotě například 200 korun a pravidelná kontrola výdajů za hovory. Dospívajícím studentům už je ale nutné věnovat se víc. „Pro teenagery rozhodně doporučuji vybírat tarify s výhodnou možností skupinového volání,“ radí Pavel Černoch. Dobrým příkladem je třeba tarif T-Mobilu Bav se s Mých5, kdy za necelých 100 korun může uživatel zdarma volat a posílat SMS na vybraných 5 kontaktů, které mohou být ze všech mobilních sítí v Česku. Studentský tarif s porcí 600 volných minut do všech sítí za 494 korun měsíčně pak nabízí Vodafone. Tarif je určen pro studenty do 26 let, kteří chtějí často volat, neomezeně SMSkovat a být online. Nabízí 1,2 GB připojení k internetu s tím, že až do 15. ledna poskytuje v rámci nynější akce neomezená data zdarma. Tarif je navíc bez nutnosti závazku. Atraktivní nabídka je také O2 karta s voláním zdarma po první minutě. Určitě je ale potřeba počítat s tím, že mladí uživatelé tarify využijí opravdu bezezbytku, a nastavit si proto nějakou kontrolu pro výdaje nad rámec tarifu. Vhodný paušál by pak měl určitě obsahovat také datový balíček. Data v mobilu mladí lidé využívají přinejmenším stejně jako samotné volání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *