Češi letos přes slevové portály kupovali dražší dovolené

Během letních prázdnin investovali Češi do nákupu dovolené přes slevový portál průměrně o 32 % vyšší částku než loni. Vyplývá to z aktuálních statistik specializovaného slevového portálu Slevoteka.cz, které porovnávají nákup dovolených v období letních prázdnin v letošním a loňském roce. Zatímco v roce 2012 činila průměrná částka za nákup pobytu 3 145 Kč, letos byla o více než tisíc korun vyšší. Podle odborníků je tento fakt důkazem, že roste důvěra lidí k nákupu přes slevové portály.

Podle nejnovějších statistik pobytového slevového portálu Slevoteka.cz kupovali lidé v období července a srpna 2013 nejvíce zájezdy na území České republiky. Toto množství odpovídá 51 % všech objednávek. Druhou nejžádanější destinací byla potom oblast Slovenska, kterou si objednalo celkem 23 % zákazníků. Podle odborníků tento zájem odpovídá aktuálnímu trendu trávit pracovní volno v místě s dobrou dojezdností. Více než dvojnásobně se podle aktuálních údajů zvýšil také počet objednávek v hodnotě nad 7 000 Kč.

„Je evidentní, že Češi získali důvěru v typ nakupování pobytů před slevové portály. Loni si pořizování dovolené tímto způsobem vyzkoušeli a letos se po dobrých zkušenostech nebojí na portálu za dovolenou u moře pro celou rodinu utratit i větší objem peněz,“ objasňuje Lukáš Przybylski, obchodní ředitel pobytového slevového portálu Slevoteka.cz. „Tento trend je letos znatelný u všech slevových portálů, které mají zájem zvyšovat důvěru zákazníků. Lidé je mohou poznat podle toho, že kladou důraz na kvalitní pojištění, poskytují garanci spokojenosti či zákaznickou podporu. V neposlední řadě mají obvykle také přehledné webové stránky,“ doplňuje Przybylski.