Společnosti do 100 zaměstnanců letos řeší častěji docházku pomocí biometrie

Mezi středně velkými společnostmi s 25 až 100 zaměstnanci roste zájem o využívání docházkových systémů na otisky prstů. Společnost IReSoft, výrobce docházkových systémů Alveno, v tomto segmentu během prvního čtvrtletí roku 2012 zaznamenala meziroční nárůst poptávky o 27 %. Zájem o docházkové čtečky otisků prstů se zvyšuje zejména u výrobních firem z oblasti stavebnictví, strojírenství a pekárenství. Biometrická technologie postupně vytlačuje starší čipové systémy.

Společnost IReSoft, která nabízí nejvýhodnější biometrii na českém trhu, v prvním čtvrtletí letošního roku registrovala v 83 % poptávku po docházkových čtečkách na otisky prstů. Čtečky na bezkontaktní čipy si pořídilo jen 17 % podniků, což je o 15 % méně než loni. Biometrické docházkové systémy jsou u tuzemských společností stále nejvyužívanější díky vysoké spolehlivosti. Čipovou kartu si mohou zaměstnanci navzájem půjčovat, naopak otisky prstů jsou unikátní a nezaměnitelné. Bezkontaktním čipům dávají přednost pouze některé výrobní firmy, jejichž zaměstnanci si z provozních důvodů nemohou udržovat ruce a prsty v takovém stavu, aby mohli pracovat s čtečkou otisků.

„Poptávka po biometrii výrazně narůstá, letos pak zejména u středních firem do sta zaměstnanců. Tyto firmy si uvědomují důležitost efektivního řešení docházky, které je významné pro správný chod celé jejich společnosti. Naše docházkové systémy jim kromě sledování skutečné docházky usnadní i přípravu pracovních výkazů a mezd,“ uvedl Jiří Halousek, ředitel společnosti IReSoft, která vyvíjí špičkové docházkové systémy Alveno. „Největší nárůst zájmu o biometrické systémy registrujeme u strojírenských a stavebních firem. Právě pro výrobní podniky plánujeme v docházkových systémech zavést inovace,“ doplnil Halousek s tím, že poptávka po docházkových systémech na otisky prstů roste také u městských úřadů, orgánů státní správy, škol či zdravotnických zařízení.

Docházkové systémy Alveno jsou nabízeny v komplexním samoinstalačním balíčku, který umožňuje okamžitou a snadnou instalaci samotným zákazníkem. Společnost IReSoft totiž většinu docházkových systémů dodává přímo koncovým uživatelům. Spolupracuje však také s řadou firem, které se věnují slaboproudým elektromontážím a v podnicích instalují různé typy bezpečnostních, kamerových nebo docházkových systémů.

„Aktuálně rozšiřujeme spolupráci s firmami, které náš docházkový systém zavádějí v nově zařizovaných provozovnách a sídlech společností. Otázky provozu, uživatelské podpory a servisu však konečný uživatel řeší přímo s námi,“ uvedl Patrik Starý, obchodní manažer docházkových systémů Alveno. „Právě kvalita servisu pro uživatele a kvalita samotných docházkových čteček je pro nás prioritou. Maximální spolehlivost našich přístrojů potvrzuje i to, že všechny naše biometrické docházkové čtečky byly oceněny certifikáty Národního bezpečnostního úřadu ČR,“ dodal Starý.