Před Vánoci zkouší online hry o peníze o 30 % více lidí, chtějí si vydělat na vánoční dárky

Před Vánoci přibývá Čechů, kteří se věnují lehkému online hazardu s vidinou snadného zisku finančního obnosu na nákup dárků. Vyplývá to z aktuálních statistik online herního portálu Sunmaker, který zaznamenal v první polovině prosince více než 30% nárůst návštěvnosti. Nejčastěji lidé zkouší své štěstí na hracích automatech, kde mají možnost dosáhnout na výhru  v řádu desítek tisíc euro.

Podle nejnovějších údajů online herního portálu www.sunmaker.com, mapujících poptávku v předvánočním období, se lidé hraní věnují nejčastěji ve dnech od úterka do čtvrtka a v deštivém či mrazivém počasí. Preferují převážně 3válcové hry s 5 výherními liniemi. Podle statistik hráči rovněž vyhledávají lotto, bingo či online obdobu stíracích losů.

„Předvánoční období je z pohledu online hazardu specifické. Lidé hrají v porovnání s předchozími měsíci až o třetinu častěji, protože mají na období Vánoc připraveny největší finanční rezervy. Kromě navýšení četnosti návštěv roste rovněž průměrná hodnota vsazených částek, která činí přibližně 100 korun na jednoho hráče na den. To je o 30 korun více, než ve zbytku roku,“ potvrdil trend Libor Matoušek z online herního portálu Sunmaker, který je na českém trhu jediný svého druhu s online automaty od společnosti Merkur. „Zcela nejvyšší návštěvnost hráčů pak očekáváme v čase od 16. prosince do 4. ledna. To je totiž doba, kdy mají lidé díky vánočním svátkům prostor a chuť se hraní věnovat. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli v tomto období také rozšířit nabídku promoakcí,“ doplnil Matoušek s tím, že pro herní portál symbolizuje doba Vánoc zároveň zvýšený dohled nad lidmi, kteří vykazují symptomy patologických hráčů. Díky přísně nastaveným limitům sice nabízí hráčům možnost se za minimální finanční vklad v řádech korun hraní věnovat, nicméně po přesáhnutí stanovené časové či finanční hranice vstup uživateli automaticky zablokuje. Hraniční limit si může každý hráč nastavit sám.

Desítky tisíc za 3 minuty hraní
Mezi těmi, kterým se podařilo na vánoční dárky požadovaný obnos vyhrát, patří pan Tomáš N. z Prahy. Na hře Double Triple Chance, který se podle statistik Sunmakeru řadí mezi zcela nejoblíbenější, vyhrál před svátky během tří minut hraní 40.000 korun. Ty mu byly obratem vyplaceny na bankovní účet. Vzhledem k vánočnímu načasování výhry přidal herní portál k peněžité výhře navíc zájezd k moři v hodnotě 20.000 korun a drobné věcné dary.