Pod stromečkem najde sportovní vybavení o 24 % více lidí než loni, zájem roste hlavně o florbal a fotbal

Sportovní vybavení bude letos velmi oblíbeným vánočním dárkem. V meziročním srovnání jej před Vánoci pořizuje o 24 % více kupujících. Poptávka vrcholí v aktuálním týdnu od 9. prosince. V předvánočním období letos vzrostl zájem o sportovní potřeby téměř o třetinu oproti zbytku roku. Vyplývá to z aktuálních statistik e-shopu SportObchod.cz, který je předním prodejcem sportovních potřeb na českém trhu. Oproti loňsku stoupá obliba hlavně vybavení pro florbal, kterého se letos prodalo o 36 % více.

V aktuálním týdnu vrcholí předvánoční nákupy sportovních potřeb. Nejvíce lidé nakupovali v pondělí 9. prosince, kdy se v internetovém obchodu Sportobchod.cz prodalo 2,5krát více zboží než je denní průměr během roku. Hektické předvánoční nákupy budou pokračovat i v posledním předvánočním týdnu, zákazníci by je ale neměli nechat na poslední chvíli. „Zákazníkům doporučujeme, aby si zboží objednali nejpozději 18. prosince. Tak budou mít jistotu, že jim budou dárky doručeny před Štědrým dnem,“ vysvětlil Josef Mech z internetového obchodu Sportobchod.cz.

Mezi sportovními potřebami letos jednoznačně vede hlavně vybavení pro fotbal, badminton, zimní bruslení, florbal a tenis. Potřeby pro tuto pětici sportů nakupuje více jak polovina zákazníků. Ve srovnání s minulým rokem klesá zájem zvláště o vybavení pro squash, a to o 23 %. Souvisí to s klesající oblibou tohoto sportu. Výrazný meziroční růst poptávky naopak zaznamenal zejména florbal, fotbal a badminton.

„Letos před Vánoci pozorujeme 36% nárůst zájmu o potřeby pro florbal. Ten aktuálně patří k nejpopulárnějším sportům na základních školách. Jedná se o moderní rychlou hru, která je nenáročná a přitom zvyšuje fyzickou kondici. A hlavně je pro děti, ale i pro dospělé, velmi zábavná,“ sdělil Josef Mech. „Lidé letos rovněž pořizují o 24 % více potřeb pro fotbal a o 21 % více vybavení pro badminton. Hitem je především speed badminton, který lze hrát třeba i na horách. Před Vánoci se letos prodalo o více jak 250 % více setů na speed badminton než loni,“ doplnil Mech.