Loni vzrostl zájem o úrazové pojištění

Na pojistném plnění úrazového pojištění vyplatila v roce 2012 Triglav pojišťovna o 40 % více než v roce 2011. Loni šlo také více peněz k ženám. Zatímco v roce 2011 bylo pojistné plnění vypláceno ženám zhruba z jedné čtvrtiny, loni už inkasovaly 31 % z celkové částky. Letos podporuje Triglav pojišťovna úrazové pojištění akční nabídkou, kdy při uzavření pojistky do 31. března získá klient cestovní pojištění na týden zdarma.

Meziroční srovnání vyplaceného pojistného na úrazové pojištění Triglav pojišťovny přineslo zajímavá data. V roce 2012 činil nárůst vyplaceného pojistného plnění 40 % oproti roku 2011. Změnil se také podíl mužů a žen, kterým bylo pojistné plnění vyplaceno. Před dvěma lety tvořili z celkové částky 77 % muži a 23 % ženy, o rok později to bylo 69 % mužů a 31 % žen .

„Je dobře, že jsme v roce 2012 svým klientům pomohli vyrovnat se s finančními následky úrazů v mnohem větší míře než v roce předešlém. Úrazové pojištění bývá doceněno zvláště v těžkých případech, kdy se dopady nedotýkají jen samotného jedince, ale celé rodiny,“ sdělil Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „Například díky platbě odpovídající 20 Kč denně za úrazové pojištění může Triglav pojišťovna rodině pojištěného vyplatit v případě trvalých následků až 4 000 000 Kč, či vyplácet v případě hospitalizace pojištěného 200 Kč denně,“ vysvětlil Baný.

Aktuálně nabízí Triglav pojišťovna akci na úrazové pojištění pod názvem Na lyže s jistotou. Klienti získají za příznivou cenu pojištění, které platí 24 hodin po celém světě. Zároveň mají možnost zvolit si více variant pojištění. Ti, kteří si sjednají akční úrazové pojištění do 31. března tohoto roku s výsledným pojistným minimálně 1 500 Kč, obdrží dárkový poukaz na cestovní pojištění zdarma. Cestovní pojištění pak lze využít během jednoho roku a platí pro celé území Evropy na 7 dní.

Akce na úrazové pojištění vychází z dlouholetých zkušeností Triglav pojišťovny. Právě s aktivní dovolenou na horách se totiž pojí větší riziko úrazu. „Horské terény jsou nedostupné a často je potřebný zásah horské služby či vrtulníku. Cena za lékařské ošetření pak může být velmi vysoká a překročit i milionové částky. Triglav pojišťovna proto nabízí pojistné limity pro děti až do výše 2 milionů korun, pro dospělé pak až do výše 4 milionů korun,“ upozornil Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny.