V červnu vzrostla poptávka po bateriích do fotoaparátů o 58 %

S blížící se letní sezónou vzrostl v měsíci červnu prodej baterií do fotoaparátů o 58 % oproti průměrné měsíční poptávce. Vyplývá to z aktuálních statistik internetového obchodu BatteryShop.cz. Důvodem zvýšeného zájmu o baterie je příprava Čechů na letní dovolené. Zatímco prodej akumulátorů do fotoaparátů dlouhodobě narůstá, poptávka po bateriích do videokamer meziročně klesla o pětinu.

Statistiky internetového obchodu BatteryShop.cz ukázaly, že v prvním pololetí roku 2012 meziročně vzrostl zájem o nákup baterií do fotoaparátů o 5 %. Nejvýraznější nárůst prodeje této komodity registruje e-shop tradičně před létem. V červnu letošního roku narostla poptávka po bateriích do foťáků o více než polovinu oproti běžným měsícům. Češi nejčastěji nakupují baterie pro přístroje značky Olympus, Panasonic a Canon.

„Lidé si před létem pořizují do fotoaparátů nové baterie s větší výdrží. Protože jsou na cestách často mimo dosah elektrické sítě, nakupují si do zásoby i baterie náhradní, aby si zajistili provoz fotoaparátu na delší dobu,“ uvedl Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz, předního prodejce baterií do fotoaparátů, mobilních telefonů a notebooků. „Lidé si často pořizují baterie s větší kapacitou, než měla ta původní. Díky tomu mohou až zdvojnásobit délku výdrže. Měli by však počítat i s vyšší hmotností baterie,“ dodal Tlapák.

Přestože poptávka po bateriích do fotoaparátů trvale narůstá, zájem o akumulátory do videokamer prudce klesá. Ze statistik internetového obchodu BatteryShop.cz vyplývá, že v prvním pololetí letošního roku došlo k meziročnímu poklesu prodeje baterií do videokamer o 20 %. Zákazníci e-shopu nejčastěji pořizují baterie do videokamer značky Panasonic.

„Pokles zájmu o baterie do videokamer bezprostředně souvisí s celkovým poklesem prodeje samotných kamer. V současné době mají moderní fotoaparáty v sobě zabudovány i videokamery, a to často velmi vysoké kvality,“ uvedl Radim Tlapák z e-shopu BatteryShop.cz. „Lidé si tak raději pořizují přístroj, který jim umožní jak pořizování fotografií, tak natáčení. Navíc díky tomu ušetří při cestování místo v kufru,“ dodal Tlapák.