Triglav pojišťovna v roce 2011 zaznamenala nárůst pojištění podnikatelů o 34 %

Triglav pojišťovna zaznamenala v loňském roce 34% meziroční nárůst prodeje pojištění podnikatelů. Tuzemské firmy oslovila díky kvalitním pojistným produktům vytvořeným na míru specifickým oborům podnikání. Pojišťovně se tak v roce 2011 podařilo dosáhnout zisku podle českého i mezinárodního účetního standardu. Celkový objem předepsaného pojistného loni činil 675 milionů Kč.

Triglav pojišťovna zaznamenala v loňském roce kladný hospodářský výsledek. Podle mezinárodního účetního standardu IFRS činil její zisk více než 10 milionů Kč. Největší meziroční nárůst prodejů registrovala pojišťovna u pojištění podnikatelů. Vzrůstající zájem je dán komplexní nabídkou produktů, které chrání provoz podniků a jejich majetek před nejrůznějšími riziky. Za vyšší produkcí pojištění podnikatelů stojí také cílená specializace Triglav pojišťovny na vybrané segmenty pojistného trhu.  

„Jsme rádi, že se nám i v nelehkém roce 2011 podařilo udržet kladný hospodářský výsledek. Naše strategie nabízet kvalitní a srozumitelné pojistné produkty pro nejširší skupinu zákazníků se ukázala jako správná,“ sdělil Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „Nejvíce si cením hlavně velkého nárůstu pojištění podnikatelů. Je vidět, že čeští podnikatelé přestávají svou pojistnou ochranu brát na lehkou váhu a naši širokou nabídku pojistných produktů oceňují,“ dodal Baný.

Podíl pojištění podnikatelů na celkové produkci Triglav pojišťovny loni činil 13 %. Podnikatelé si v roce 2011 sjednali celkem 456 pojistných smluv. Oproti předchozímu roku jde o více než třetinový nárůst. Za nárůstem pojištění podnikatelů stojí například nový produkt vytvořený na míru provozovatelům bioplynových stanic, který Triglav pojišťovna začala nabízet v první polovině roku 2011. Pojištění bioplynových stanic zahrnuje nejen základní potřeby pojistné ochrany, ale může krýt rovněž i rizika spojená se strojním přerušením provozu. 

„Podnikatele oslovila hlavně kvalitní nabídka našich pojištění a nové produkty vytvořené přesně na míru specifickým oborům podnikání s vysokým potenciálem dalšího rozvoje. Jedním z nich je například na míru vytvořené pojištění bioplynových stanic,“ uvedl Roman Šimeček, vedoucí úpisu Triglav pojišťovny. „Provozovatelé bioplynových stanic si tak mohou připojistit i specifická rizika spojená s provozem technologií výroby bioplynu,“ dodal Šimeček.