Triglav pojišťovna mění nabídku povinného ručení

Povinné ručení Triglav pojišťovny projde od dubna 2012 zásadní změnou. Stávající nabídku vystřídají dva nové pojistné produkty s různým rozsahem doplňkových služeb. Méně náročným zákazníkům je určeno povinné ručení Triglav Basic. Náročnějším klientům pak pojišťovna nabídne produkt Triglav Exclusive s vyššími pojistnými limity a větším rozsahem doplňkových pojištění.

Inovovaná nabídka povinného ručení Triglav pojišťovny cílí na dvě rozdílné skupiny řidičů. Základní varianta povinného ručení Triglav Basic je určena zákazníkům preferujícím nízkou cenu. Tento druh pojistky zahrnuje pouze základní asistenční službu a pojištění právní ochrany. Oproti tomu produkt Triglav Exclusive cílí na klienty, kteří chtějí využít i další doplňková pojištění a preferují vyšší pojistné krytí. Vyšší varianta pak obsahuje mimo jiné i úrazové pojištění řidiče, pojištění zavazadel a pojistné krytí škod způsobených střetem se zvěří.   

„Naši nabídku povinného ručení jsme se rozhodli radikálně přepracovat tak, abychom oslovili větší cílovou skupinu klientů. Počet lidí, kteří jsou ochotni si připlatit za větší rozsah služeb a vyšší pojistné krytí, totiž stále roste a právě těmto zákazníkům je varianta Exclusive určena,“ sdělil Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „Povinné ručení Triglav Exclusive zahrnuje i na českém pojistném trhu unikátní pojištění škody ze zaviněné dopravní nehody. Pokud tedy klient zaviní dopravní nehodu, bude případná škoda uhrazena z pojistného plnění,“ doplnil Baný. 

Povinné ručení s označením Triglav Basic nabízí pojistné limity ve výši 35 milionů korun, varianta Triglav Exklusive pak kryje škody až do výše 70 milionů. Uvedené limity přitom platí jak pro krytí škod na majetku, tak i pro případ škod na zdraví. Součástí obou variant je kvalitní asistenční služba. V případě povinného ručení Triglav Exclusiv mohou klienti navíc využít asistenční službu i v případě poruchy vozidla.

Podle statistik České asociace pojišťoven je Triglav pojišťovna podle počtu pojištěných vozidel mezi českými finančními ústavy na osmém místě. „V rámci produktů povinného ručení Triglav pojišťovna nabízí svým klientům možnost získat až 60% bonus za bezeškodný průběh,“ uvedl Pavel Zavadil, produktový manažer Triglav pojišťovny. „Obě varianty nových produktů povinného ručení bude možné sjednat také na našem portálu triglav24, který za loňský rok zaznamenal 22% meziroční nárůst prodejů,“ dodal Zavadil.